FRIDAY, APRIL 15
Coachella Stage
Moving Units, 2:30-3:10 p.m.
Ozomatli, 3:35-4:25 p.m.
More
Cee Lo Green, 4:50-5:40 p.m.
Ms. Lauryn Hill, 6:05-6:55 p.m.
Interpol, 7:25-8:15 p.m.
The Black Keys, 8:40-9:30 p.m.
Kings of Leon, 9:55-11:15 p.m.
The Chemical Brothers, 11:40 p.m.-end
Outdoor Theatre
The Rural Alberta Advantage, 1:15-1:55 p.m.
!!!, 2:30-3:10 p.m.
Titus Andronicus, 3:30-4:15 p.m.
Warpaint, 4:40-5:25 p.m.
Tame Impala, 5:50-6:35 p.m.
Cold War Kids, 7-7:50 p.m.
Brandon Flowers, 8:15-9:05 p.m.
Crystal Castles, 9:30-10:20 p.m.
Caifanes, 10:45-11:35 p.m.
Floggy Molly, midnight-end
Gobi Tent
New Pants, 1-1:40 p.m.
Brandt Brauer Frick, 2:05-2:50 p.m.
Omar Rodriguez-Lopez, 3:15-4:05 p.m.
The Morning Benders, 4:30-5:20 p.m.
Ariel Pink’s Haunted Graffiti, 4:45-6:35 p.m.
Kele, 7-7:50 p.m.
Marina and the Diamonds, 8:15-9:05 p.m.
Monarchy, 9:30-10:20 p.m.
Mojave Tent
Miguel, noon-12:30 p.m.
Hurts, 1-1:35 p.m.
Black Joe Lewis & The Honeybears, 1:55-2:40 p.m.
Cold Cave, 3-3:45 p.m.
The Drums, 4:10-4:55
The Pains of Being Pure at Heart, 5:20-6:05 p.m.
YACHT, 6:25-7:10 p.m.
Sleigh Bells, 7:30-8:10 p.m.
Cut Copy, 8:35-9:25 p.m.
The Aquabats, 9:45-10:30 p.m.
Robyn, 10:50-11:40 p.m.
Gayngs, 12:05 a.m.-end
Sahara Tent
Alf Alpha, 11:30 a.m.-12:30 p.m.
Tokimonsta, 12:30-1:30 p.m.
12th Planet, 1:30-2:30 p.m.
Excision, 2:30-3:30 p.m.
Skrillex, 3:30-4:30 p.m.
OFWGKTA, 4:30-5:25 p.m.
A-Trak, 5:30-6:30 p.m.
Afrojack, 6:30-7:45 p.m.
Erick Morillo, 7:45-9 p.m.
Magnetic Man, 9-10:15 p.m.
Sasha, 10:15-11:30 p.m.
Boys Noize, 11:30 p.m.-end
Oasis Dome
Metaphase, noon-1:30 p.m.
Gabe Real, 1:30-3 p.m.
Emicida, 3-4 p.m.
Kyle Hall, 4-5 p.m.
Mount Kimbie, 5-6:30 p.m.
Professionals, 6:30-8 p.m.
Breakage, 8-9 p.m.
Beardyman, 9-10 p.m.
Jakes, 10-11:30 p.m.
SATURDAY, APRIL 16
Coachella Stage
Trampled by Turtles, 1:30-2:15 p.m.
Bomba Estéreo, 2:30-3:10 p.m.
Gogol Bordello, 3:35-4:25 p.m.
Erykah Badu, 4:50-5:40 p.m.
Broken Social Scene, 6:05-6:55 p.m.
Bright Eyes, 7:20-8:10 p.m.
Mumford & Sons, 8:30-9:20 p.m.
Animal Collective, 9:45-10:55 p.m.
Arcade Fire, 11:20 p.m.-end
Outdoor Theatre
The Love Language, noon-12:30 p.m.
Francis and the Lights, 12:50-1:30 p.m.
Thao with the Get Down Stay Down, 1:55-2:35 p.m.
Here We Go Magic, 2:55-3:40 p.m.
Delta Spirit, 4:05-4:55 p.m.
Cage the Elephant, 5:20-6:10 p.m.
The New Pornographers, 6:35-7:25 p.m.
The Kills, 7:50-8:40 p.m.
Big Audio Dynamite, 9:05-10 p.m.
Empire of the Sun, 10:25-11:20 p.m.
Gobi Tent
EE, 11:50 a.m.-12:35 p.m.
The Joy Formidable, 12:55-1:35 p.m.
Cults, 1:55-2:40 p.m.
The Tallest Man on Earth, 3-3:45 p.m.
The Radio Dept., 4:05-4:50 p.m.
Glasser, 5:15-6 p.m.
Yelle, 6:25-7:10 p.m.
Electric Touch, 7:35-8:15 p.m.
Wire, 8:40-9:30 p.m.
The Felice Brothers, 9:55-10:40 p.m.
Raphael Saadiq, 11-11:45 p.m.
Daedelus, 12:05 a.m.-end
Mojave Tent
Mariachi El Bronx, noon-12:45 p.m.
The Henry Clay People, 1-1:45 p.m.
Freelance Whales, 2:10-2:50 p.m.
Foals, 3:15-4:05 p.m.
Two Door Cinema Club, 4:30-5:20 p.m.
Jenny and Johnny, 5:45-6:25 p.m.
Elbow, 7-7:50 p.m.
One Day as a Lion, 8:15-9 p.m.
The Swell Season, 9:25-10:15 p.m.
The London Suede, 10:40-11:30 p.m.
Scissor Sisters, 11:55 p.m.-end
Sahara Tent
DJ Heavygrinder, noon-1 p.m.
Rye Rye, 1-1:30 p.m.
The Twelves, 1:30-2:25 p.m.
Perry & Etty vs. Chris Cox, 2:25-3:15 p.m.
Sander Kleinenberg, 3:15-4:15 p.m.
Joachim Garraud, 4:15-5:15 p.m.
Chuckie, 5:15-6:25 p.m.
Laidback Luke, 6:25-7:35 p.m.
Shpongle (DJ set), 7:50-8:50 p.m.
Fedde le Grand, 9-10:15 p.m.
Paul Van Dyk, 10:15-11:30 p.m.
Steve Angello, 11:30 p.m.-end
Oasis Dome
Ras G, 1-2 p.m.
Alf Alpha, 2-3 p.m.
Don Letts, 3-4 p.m.
Take, 4-4:45 p.m.
Goth Trad, 4:45-5:45 p.m.
SBTRKT, 4:45-6:40 p.m.
Lil’ B, 6:40-7:30 p.m.
Mary Anne Hobbs, 7:30-8:30 p.m.
DJ Hype, 8:30-9:45 p.m.
DJ Kentaro, 9:45-10:30 p.m.
Andy C. + CQ, 10:30-11:45 p.m.
DJ Marky, 11:45-1 a.m.
SUNDAY, APRIL 17
Coachella Stage
Los Bunkers, 1:30-2:05 p.m.
Jack’s Mannequin, 2:30-3:20 p.m.
Wiz Khalifa, 3:45-4:35 p.m.
Nas & Damian Marley, 5-5:50 p.m.
Death From Above 1979, 6:10-7 p.m.
Duran Duran, 7:25-8:25 p.m.
The Strokes, 8:55-10 p.m.
Kanye West, 10:30 p.m.-end
Outdoor Theatre
Good Old War, 11:30 a.m.-noon
Gord Downie, 12:20-12:55 p.m.
Menomena, 1:30-2 p.m.
fun., 2:25-3:10 p.m.
City and Colour, 3:35-4:25 p.m.
Jimmy Eat World, 4:50-5:40 p.m.
Best Coast, 6:05-6:55 p.m.
The National, 7:25-8:15 p.m.
Chromeo, 8:35-9:20 p.m.
PJ Harvey, 9:45-10:35 p.m.
Gobi Tent
Eliza Doolittle, noon-12:40 p.m.
Plan B, 1-1:40 p.m.
Delorean, 2-2:45 p.m.
OFF!, 3:05-3:30 p.m.
Angus and Julia Stone, 3:50-4:25 p.m.
Ellie Goulding, 5-5:40 p.m.
Tinie Tempah, 6-6:30 p.m.
Lightning Bolt, 7:50-8:35 p.m.
Phantogram, 8:55-9:40 p.m.
Neon Trees, 10-10:45 p.m.
She Wants Revenge, 11:05 p.m.-end
Mojave Tent
Ryan Leslie, 11:25-11:55 a.m.
Phosphorescent, 12:15-12:45 p.m.
Twin Shadow, 1:10-1:55 p.m.
MEN, 2:20-3:05 p.m.
CSS, 3:30-4:20 p.m.
Health, 4:45-5:35 p.m.
Trentemøller, 7:10-8 p.m.
Ratatat, 8:25-9:15 p.m.
Leftfield, 9:40-10:40 p.m.
The Presets, 11:05 p.m.-end
Sahara Tent
Whitenoize, 11:30 a.m.-12:30 p.m.
Riva Starr, 12:30-2 p.m.
Green Velvet, 2-3 p.m.
Caspa, 3-4 p.m.
Jack Beats, 4-5:30 p.m.
Sven Väth, 5:30-7:30 p.m.
Duck Sauce, 7:30-9:25 p.m.
Chase and Status, 8:30-9:25 p.m.
Bloody Beetroots Death Crew 77, 9:35-10:35 p.m.
Axwell, 10:45 p.m.-end
Oasis Dome
Sam XL, noon-1 p.m.
Lorn, 1-2 p.m.
Tokimonsta, 2-3 p.m.
Thunderball, 3-4 p.m.
DJ Zinc, 4-5 p.m.
High Contrast, 5-6 p.m.
Joy Orbison, 6-7 p.m.
Kode 9, 7-8 p.m.
Roska, 8-9 p.m.
Ramadanman, 9-10 p.m.
Zed Bias, 10-11 p.m.
Terror Danjah, 11 p.m.-midnight
Previous Discussion: